אודות החברה


סרטי יונייטד קינג, בבעלות משה אדרי וליאון אדרי, היא חברת יזמות התוכן הבידורי המובילה בישראל היום. החברה החלה את דרכה בהפצת סרטים, הרחיבה את תחומי עיסוקה והפכה למובילה בהפצה מקומית, הפקה ושיווק של קשת רחבה של תכני בידור, ושל העסקים הקשורים בהם.

החברה ניצבת בחזית בכל היבט של תעשיית הבידור המקומית, מסרטים עלילתיים ועד לטלוויזיה,  בידור ביתי/די.וי.די, אמנויות הבמה וקשת רחבה של הפקות מוסיקליות.

 

נכסים עסקיים:

הנכסים העסקיים של סרטי יונייטד קינג חוצים את תחום הבידור מן המגה-פלקס הקולנועי סינמה סיטי ועד לבעלות על הזכויות לקטלוג הגדול ביותר של סרטים ישראלים וקטלוג של סרטים עצמאים זרים. לכך נוסף 100% בעלות על NMC, חברה להפקת והפצת מוסיקה, שהיא גם הבעלים של NMC יונייטד, המפיץ הגדול ביותר של בידור ביתי (די.וי.די.) בישראל והזכיין הבלעדי של חברות אמריקאיות (סטודיו) מובילות, של סרטים עצמאיים, סרטים מקומיים, הופעות, ותכנים מקוריים לילדים.

רכש אחרון הוא חברת "טלעד", שלה זיכיון לשדר בערוצי הלוויין והכבלים של הטלוויזיה כולל MGM, ערוץ E! Entertainment, ערוצי הביוגרפיה וההיסטוריה, ועכשיו גם ערוץ סרטים ישראלים. ל"טלעד" אולפני עריכה, סאונד, גרפיקה והמרה משלה.

 

הקרנה באולמות

במרץ 2002 פתחה סרטי יונייטד קינג את ה'סינמה סיטי', המגה-פלקס הקולנועי הגדול ביותר במזרח התיכון. ה'סינמה סיטי', שנבנה בשותפות עם המפיקים הצרפתים סמואל וויקטור חאדידה והמשקיע המקומי מר יעקב כהן, הוא מרכז בידור חדשני עם סניפים ברמת השרון, ראשון לציון ירושלים וכפר סבא ושלושה סניפים נוספים בתהליך בניה. בכל סניף מספר רב של מסכים, כולל אולמות VIP יוקרתיים וטרקלינים. המקום מציע גם שרותי הקרנות פרטיות וחדרי כנסים עבור אירועים עסקיים וחברתיים.

מאז פתיחתו הפך מגה-פלקס ה'סינמה סיטי' למרכז הבידור המוביל בישראל ורושם לזכותו כ-40% ממכירות הכרטיסים במדינה.

בבעלות החברה אולמות קולנוע נוספים כמו 'סינמה פארק' ו'סינמה רענן' ברעננה ואולם קולנוע לסרטי ארט-האוס במוזיאון תל אביב. נכון להיום נמצאים בבעלות החברה 93 אולמות.

 

הפצה באולמות

בשנים האחרונות הפכה סרטי יונייטד קינג לשחקן מרכזי בתחום הפצת סרטי ארט האוס וסרטים מסחריים ובבעלותה קטלוג מרשים של סרטים אמריקאים, אירופאים ואסיאתים, כולל "קראש", סרטו זוכה האוסקר של פול האגיס משנת 2006; "הפסנתרן", "סופר הצללים" ו"אלוהי הקטל" של רומן פולנסקי, "שר המלחמה" של אנדרו ניקול, "לילה טוב ובהצלחה" ו"משחקי שלטון" של ג'ורג' קלוני, "האנה", "איש אינו יודע" ו"המשאלה" של הירוקאזו קורה-אדה, "הילד עם האופניים" ו"יומיים ולילה" של ז'אן-פייר ולוק דארדן, "כוננות עם שחר" של קתרין ביגלו, "הזאב מוול סטריט" של מרטין סקורסזה, "חלום אמריקאי" של דיוויד או. ראסל, "היא" של ספייק ג'ונז, "יפה לנצח" של פאולו סורנטינו, "וויפלאש"  של דמיאן צ'אזל ורבים נוספים.

 

סרטי יונייטד קינג מספקים בית חם לקולנוע הישראלי ומהווים משקיע מרכזי בהפקות קולנוע ישראליות. בשנים האחרונות ביססה החברה את מעמדה כמפיק מרכזי בתעשיית הקולנוע הישראלית ומפיקה ומפיצה כ-15 סרטים חדשים מדי שנה, בינם "בופור", "לבנון", "סוף העולם שמאלה", "ללכת על המים", "אביבה אהובתי, "הסודות", "תפוחים מו המדבר", "הערת שוליים", "הנוער", "זוהי סדום", "לצוד פילים" ו"סיפור על אהבה וחושך". לחברה עניין מיוחד בפרויקטים חדשים והיא משקיעה זמן ואנרגיה ניכרים בפיתוח הן של כישרונות צעירים והן של תעשיית הקולנוע המקומית בכללותה.

 

כחלק מתמיכתה בקולנוע הישראלי קיבלה סרטי יונייטד קינג על עצמה את תפקיד שימור ארכיון אוצרות הקולנוע הישראלי, והיא משמרת ומפיצה סרטים ישנים ואהובים מכל הזמנים. על מנת לעמוד במשימה הקימה החברה את סטודיו הדי.וי.די. הגדול במדינה לעריכה וסאונד, "די.וי.די. מאסטר". עד היום שוחזרו בו בהצלחה 400 סרטים. החברה פתחה גם את מתקן ה-DCP הראשון לקולנוע דיגיטלי בארץ.

 

פעילותה רחבת ההיקף של סרטי יונייטד קינג בפיתוח שוק הבידור המקומי מיועדת להגיע לקהל רחב של צרכנים והעצמת חווית הבידור של הצופים עומדת בראש מעייניה. החברה תמשיך להשקיע משאבים, זמן ואנרגיה על מנת לשמור על מקומה כמובילת השוק הישראלי.